Recenzia ubytovania v Kolumbii: Glamping v 5* stane Bosko
Občas sa snažím vybrať ubytovanie, ktoré okrem toho, že mi...

Občas sa snažím vybrať ubytovanie, ktoré okrem toho, že mi poskytne posteľ, na ktorú si zložím hlavu ponúka aj niečo viac. Nazývam ho „zážitkové ubytovanie“, ktoré v sebe skrýva akúsi dušu. A takto dopadla moja recenzia ubytovania v Kolumbii, ktoré je okrem môjho prívlastku „zážitkové“, pred hlukom sveta ukryté v korunách stromov a obdarené najkrajším výhľadom.

Ubytovanie v Kolumbii - Bosko GuatapeZdroj: bosko.com

Výber ubytovania je pre mňa vždy dlhý proces, na ktorý sa aj napriek tomu obzvlášť teším. V Kolumbii som si vyskúšala nielen niekoľko nízkonákladových ubytiek, ale aj jedno z naromantickejších miest, kde som sa doteraz rozhodla prespať. Predstav si, že si ďaleko od hluku rušných miest a počuješ iba zvuky prírody, neláka ťa pripojenie na internet, keďže žiadne nie je a nepočuješ každý pohyb, či kýchnutie tvojho suseda.

Čo je to glamping?

Predtým než som si vyskúšala Bosko, som o tomto pojme vôbec nepočula a tak som sa o neho ani nezaujímala. Časť „Glam“ je odvodená od slova luxus a glamping v podstate predstavuje určitú formu campingu, posunutú na vyššiu úroveň. Ide o outdoorove ubytovanie udobrené od všetkých ťažkostí a problémov, ktoré tradičné kempovanie sprevádza, v ktorom aj napriek pobytu v prírode netreba obetovať žiadnu časť svojho pohodlia.

Prečo sa rozhodnúť vyskúšať glamping?

 1. Ide o ubytovanie s nálepkou eco-friendly – glamping sa riadi pravidlom menej je viac a pri zariaďovaní využíva prvky prírody. Napríklad sa využíva solárna energia, sprcha pod holým nebom a podobne.
 2. Blízkosť prírody – glamping umožňuje vidieť pobyt v prírode z iného uhľa a útek z hlasných a rušných miest. Ubytovania sú zariadené tak, aby boli ľudia v čo najväčšom kontakte s prírodou, mimo okolitého sveta.
 3. Aktivity v prírode – väčšina ubytovaní vo forme glampingu ponúka aj aktivity v prírode, ako je napríklad rafting, jazda na horskom bicykli a potobne. Okrem toho prostredie prírody zaručene prebudí dobrodružného ducha.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Tothova (@hereisnika),


? Čo vvšetko treba pred cestou do Kolumbie vedieť a itinerár mojej trasy nájdeš TU. ?


Recenzia ubytovania v Kolumbii – Glamping v 5* stane Bosko

„Sme súčasťou jedinečného prostredia, sme súčasťou mora medzi horami.“ Túto vetu hlása o sebe ubytovanie Bosko, ktoré sa nachádza v mestečku Guatape, tiež známom ako Mesto tisícich jazier. Keď som ubytovanie prvýkrát uvidela na internete, hneď som vedela, že si ho chcem vyskúšať. Nachádza sa mimo centra mesta a do prenájmu ponúka 5 stanov. Tie sa voľajú (v preklade) huby, čo je odvodené asi tak trochu od ich tvaru. Ubytovanie je určené iba pre dospelých a každý stan dokáže ubytovať 2 osoby. Stany sú okrem toho postavené tak, aby si každý návštevník vychutnal súkromie a nachádzajú sa v dostatočnej vzdialenosti od seba. Ich rozmiestnenie som naozaj ocenila a tak som nemala pocit (ako v niektorých ubytovaniach), že všade na mne visia oči a uši.

Recenzia ubytovania v Kolumbii a čo treba o Bosku vedieť?

 1. Tak ako som už písala, ubytovanie je určené iba pre dospelých.
 2. Internet sa nachádza iba na recepcii – kúsok od stanov, takže v žiadnom z húb vďaka rušičke nefunguje pripojenie. Dôvodom je, aby si návštevníci čo najviac užili prírodu.
 3. Sprcha je naozaj autentická. Nachádza sa pod holým nebom a je vykladaná konárikmi stromov.
 4. V stane sa nekúri, takže v chladnejšom počasí sa treba lepšie obliecť.
 5. Po príchode dostaneš tkz. „Pas šťastia“, ktorý obsahuje aktivity, ktoré sa dajú v rámci ubytovania absolvovať a voľné políčka na zaznamenanie si dojmov a zážitkov.
 6. Večeru si je možné za príplatok objednať cez telefón priamo do stanu. Na výber je losos, steak, ale aj vegetariánska, či vegánska verzia jedla. Okrem toho mi kuchyňa naozaj chutila.
 7. Za príplatok si je možné objednať zážitok ako jazdu s motorovým člnom, masáž, jazdu helikoptérou, wake board, či lezenie po skale El Peñón de Guatapé.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Tothova (@hereisnika),

Aká je cena za noc a čo obsahuje?

Naša cena za noc pre 2 osoby bola 157 €, no tá sa podľa sezóny ako aj v iných ubytovaniach mení. My sme boli v Guatape počas najchladnejšieho a pomerne daždivého obdobia. Cena okrem ubytovania obsahuje:

 1. Raňajky – na výber je acai sorbet, alebo vajíčko so syrom, slaninou a francúzsky toust + čerstvá pomarančová šťava. Raňajky sú servírované priamo do stanu, pričom ich treba tak ako aj večeru nahlásiť cez telefón. Po neustálom jedení kukuričnej placky s vajíčkom mi tieto raňajky prišli naozaj ako nebíčko v papulke.
 2. Kayak, alebo paddle board – jedno, či druhé si treba na recepcii zarezervovať.
 3. Chytanie rýb z plávajúceho móla.
 4. V stane sa nachádza kapsulový automat na kávu, či čokoládu. Kapsule sú v cene a z odpadu z nich sa vyrába v niektorých častiach Kolumbie plastový nábytok.
 5. Od 20:00 – 22:30 sa pri recepcii zakladá táborák s výhľadom na skalu. Zúčastniť sa ho môže každý návštevník, no pohár vína, alebo marshmallow s čokoládou sú za príplatok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Tothova (@hereisnika),

Moje dojmy a recenzia ubytovania v Kolumbii

+ 5* stanu v ubytovaní Bosko

Ubytovanie v Bosku patrí medzi moje najkrajšie zážitky v Kolumbii. Výhľad – z jednej strany na jazero, z druhej na horu je naozaj neskutočný. Nie nadarmo ho asi domáci volajú najkrajší výhľad na svete. Stan je veľmi pekne zariadený, pričom dominujú prírodné prvky, čo ešte viac zdôrazní pocit pobytu v prírode. Stany sú postavené na mostíkoch pri korunách stromov, z ktorých sa dajú pozorovať hviezdy, západ, alebo východ slnka. V stane sa nachádza prenosná lampa a deka z umelej kožušiny, ktorú si je možné na terasu vyniesť pred stan a ja som takto pozorovaním okolia preležala celé hodiny.

Recenzia ubytovania v Kolumbii


? Z Medellínu do Guatape, mestečka tisícich jazier s najkrajším výhľadom sveta ?


– 5* stanu v ubytovaní Bosko

Keď pršalo, tak jemne zatieklo do stanu, aj keď to žiadna obzvlášť potopa nebola. Trošku som čakala, že v stane bude ohrievač. Večer mi bola zima a periny tiež nie sú moc hrubé/teplé. Okrem toho nič, všetko sa mi páčilo a v porovnaní s ostatnými vecami sa tieto malé pocity nespokojnosti úplne stratili.

Stránky, ktoré potrebuješ:

Oficiálna stránka ubytovania

Booking

Zľavy na wellness pobyty

Ak sa ti článok páčil, veľmi ma poteší, ak sa s ním s ostatnými podelíš jeho zdieľaním. Budem však rada každému tvojmu „lajku“, či hodnoteniu. Pre viac fotiek a každodenných príbehov z ciest sleduj FB, alebo IG. Máš aj ty nejaké zážitky, alebo skúsenosti, ktoré by v článku nemali chýbať? Podeľ sa o nich v podobe komentu.

Leave a Comment

Name*
Email*
Website

               
Mohlo by ťa zaujímať