Najlepšie aplikácie pre cestovateľov
Aj ty si pozeráš pohyb leteniek, cestu do hotela, alebo...

Aj ty si pozeráš pohyb leteniek, cestu do hotela, alebo najbližšie reštaurácie, či zaujímavosti v okolí cez aplikácie? Výber tých správnych appiek vhodných na cestovanie môže byť rovnako mätúci, ako rozhodnutie o tom kde sa najlepšie ubytovať. Mobil mám častokrát preplnený nepotrebnými a nepoužiteľnými aplikáciami, ktoré zakaždým sľubujú najlepší servis a neoceniteľné výhody. Vždy keď ich však najviac potrebujem ” s ovysnutými ušami nahodia spiatočku”. Preto som prečesala a na vlastných cestách odskúšala tie novšie aj menej nové, ktoré sú v mnohých prípadoch užitočným nástrojom pre plánovanie a predovšetkým šetrenie peňazí a času na cestách. Tak schválne koľko ich máš vo svojom smartfóne ty?

Najlepšie aplikácie pre cestovateľov

SKYSCANNER + KAYAK + MOMONDO

Lacné cestovanie je veľký boom no nájsť tú správnu letenku si vyžaduje množstvo času a tým nemyslím počet dní tvojho voľna, ale hodiny trávené číhaním na tú najlepšiu ponuku. Ceny leteniek sú neustále v pohybe a preto ak ju nájdeš, už ju viac nesmieš pustiť. Nikto ti však nevie zaručiť, či sa ceny čakaním zvýšia, alebo znížia a už vôbec nie čas kedy je vhodné letenky kupovať. Aplikácie pre hľadanie leteniek na základe rozsahu nastavení ako je batožina, preferovaná letecká spoločnosť, dĺžka pobytu, letu, ale aj prestupu… umožňujú jednoduché vyhľadávanie na mieru šitých ponúk najrôznejších cenových kategórií. Aplikácia Skyscanner ti navyše umožňuje vybrať ako cieľovú destináciu “kdekoľvek” a namiesto rozsahu dátumov “kedykoľvek”. Na základe tohto výberu ti aplikácia zostaví ponuku krajín, ktoré aktuálne disponujú s najlacnejšími letenkami, čo je dobré predovšetkým pre tých, ktorí nemajú vybranú cieľovú destináciu, sú časovo flexibilní a rozhodujú sa predovšetkým podľa cien. Okrem toho si v aplikáciach vieš nastaviť sledovanie konkrétnych leteniek a notifikácie v prípade akýchkoľvek zmien.

aplikacia momondo

UBER + GRAB

Chytiť taxík je v závislosti od destinácie častokrát hotová nočná mora. Ak cestuješ napríklad do Ázie môžeš zažiť buď šok, alebo príjemné prekvapenie. Zlá dopravná situácia si občas vyžaduje nepriateľských taxikárov, okružné jazdy v prospech najazdených kilometrov, či zlý stav vozidla. U nás už hádam všetci poznáme službu Uber, no možno menej z nás pozná jej malajzijskú verziu Grab, ktorá je veľmi rozšírená v Juhovýchodnej Ázii. Založenie účtu v prípade oboch aplikácií je možné aj prostredníctvom facebooku a každá z nich obsahuje možnosť zadania špecifických informácií, či žiadostí pre dopravcu napríklad ohľadom orientačného bodu, či viacnásobného vyzdvyhnutia pasažierov. Svoje absolvované trasy môžeš sledovať v histórii cestovania a v prípade appky Grab môžeš platiť aj v hotovosti priamo u šoféra vozidla. Aplikácie ti okrem toho ukážu náklady na cestovanie, či približný čas potrebný na dosiahnutie cieľovej destinácie.

GOOGLE TRIPS

Cestovateľská appka, ktorá ukladá všetky letenky, či rezervácie hotelov na základe účtu vytvoreného prostredníctvom gmailu. Aplikácia podrobne prehľadá tajné zákutia tvojej mailovej schránky, uloží rezervácie a dátumovo všetky zoradí. Na základe toho si vieš prehľadne pozrieť všetky tvoje už absolvované a ešte iba nadchádzajúce cesty s informáciami o jednotlivých aktivitách, pamiatkách, atrakciách, či odporúčaniami o dopravných možnostiach. Prostredníctvom Google trips si môžeš zostaviť na mieru šitý plán, ktorý budeš mať po uložení dostupný aj offline.

aplikacia google trips zmensena

CHECK MY TRIP

Ušetri si stresy a hodiny zbytočného čakania na letisku v prípade, že sa ti zmenil odletový čas, alebo bol tvoj let z nejakých dôvodov zrušený. Appka Check my trip ťa cez notifikácie, alebo e-mail vopred upozorní s aktuálnym hlásením o stave tvojho letu ako je posunutý čas odletu, príchodu, približná dĺžka trvania letu, letisková brána, či číslo priradeného sedadla. Všetky rezervácie ti uloži na jednom mieste a keďže je kompatibilná s Google Calendar, alebo Outlookom celý cestovný plán si môžeš predstaviť v tvojom mobilnom kalendári.

TRIPCASE

Ďalšia aplikácia pre organizovanie letov, rezervácií hotelov, či rôznych cestovateľských plánov, ktorá ti navyše umožňuje sledovanie aj cestovných itinerárov tvojej rodiny, či priateľov, ktorí s tebou zdieľajú svoje údaje. Na základe toho sa môžeš zahrať na detektíva, ktorý bude dopredu vedieť kam má kto namierené a kde sa práve nachádza. Aplikácia si na základe tvojej mailovej schránky natiahne informácie sama, takže ty sa ďalej nemusíš o nič starať, stačí ti iba sledovať.

MAPS ME

Priznám sa, že občas moje orientačné schopnosti dokážu veľmi rýchlo zlyhať, preto aby som sa nezatúlala tam kde nemám appky ako je Maps me vážne potrebujem.  Maps me je v mojom prípade asi najvyužívanejšia aplikácia počas akýchkoľvek ciest, vďaka ktorej sa viem takmer kdekoľvek bez veľkej námahy zorientovať. Aplikácia obsahuje milióny bodov záujmu (ktoré sú navyše kategorizované, čím urýchľujú vyhľadávanie) ako sú reštaurácie, supermarkety, turistické atrakcie… a mapy stoviek krajín, či ostrovov pričom jej najväčšou výhodou je, že ju môžeš používať aj offline. Maps me umožňuje vytvárať zoznam obľúbených miest, čo ti napomôže k ich opätovnému vyhľadávaniu a na základe režimu automatického sledovania ťa prostredníctvom šípky, ktorá sa pohybuje v závislosti od tvojej aktuálnej polohy zavedie k tebou zadanému cieľu. Do teraz som sa s aplikáciou nestratila, mapy sa načítajú rýchlo a vždy ma správne zaviedla aj do toho najzašitejšieho bodu, ktorý som v prípade núdze hľadala.

aplikacia maps me

BOOKING

Tisícky možností ubytovania z celého sveta združené na jednom mieste, bez využitia cestovných kancelárií. Booking ako najpopulárnejší a najvyužívanejší vyhľadávač ponúka hotely, hostely, apartmány, chaty… najrôznejších cenových kategórií a požiadaviek, ktoré si vieš jednoducho filtrovať podľa podrobných kritérií. Aplikácia ti okrem možnosti rezervovania urýchľuje prístup ku všetkým tebou vytvoreným rezerváciám a hodnotenie od ľudí, ktorí navštívili ubytovacie zariadenie pred tebou ti pomôže v tvojom rozhodovaní. Veď kto by už nemal skúsenosti s nereálnymi fotkami ubytovacích zariadení, či nepravdivosťou hlásaných informácií. A v prípade, že sa ti niektoré ubytovanie zapáčilo, nie je nič ľahšie ako si ho rýchlo a pohodlne vyklikať práve cez appku Booking.

HOTELS COMBINED

Aplikácia, ktorá združuje možnosti ubytovacích zariadení hneď od niekoľko poskytovateľov ako je aj Booking, alebo Agoda a podobne. Na základe toho si vieš jednoducho porovnávať ceny toho istého ubytovania cez rôznych sprostredkovateľov, ktoré sa môžu líšiť o pár centov no niekedy aj o desiatky eur. Appka ti ďalej poskytuje možnosť hľadať ubytovanie v blízkosti tvojej aktuálnej polohy bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa práve nachádzaš.

AirBnB

Čo povieš na to, že by si zmenil tradičné ubytovanie v hotely na drevený domček na strome, karavan, byt, alebo dom? AirBnB ponúka ubytovanie v súkromných zariadeniach (môžeš si prenajať celý dom, byt, súkromnú, či spoločnú izbu…) prostredníctvom ich majiteľa, s ktorým priamo komunikuješ cez aplikáciu, alebo samotný portál. Rezervácia aj platba prebieha dopredu, všade nájdeš fotky interiéru a takmer každé ubytko obsahuje recenzie od cestovateľov, ktorí tam boli pred tebou. AirBnB okrem toho ponúka aj možnosti rezervácie najrôznejších zážitkov priamo cez hostiteľov ako sú hodiny varenia, športové aktivity a rôzne iné.

aplikacia airbnb

COUCHSURFING

Ubytovanie zadarmo? Vyskúšaj Couchsurfing, ktorý ponúka ubytovanie priamo v lokálnych príbytkoch u domácich obyvateľov, ktorí sú ochotný príjmať hostí úplne zadarmo. Prehľadné prostredie aplikácie umožňuje jednoduché vyhľadávanie ľudí, posielanie a príjmanie odkazov, či prezeranie si profilov. Nájdeš tu ľudí, ktorí ťa nielen ubytujú, ale okrem toho ti poukazujú prostredie a zavedú na miesta, na ktoré sa ako bežný návštevník nedostaneš. Aplikáciu využívam predovšetkým v prípade, kedy potrebujem hodnovernú informáciu, či radu ohľadom krajiny priamo od niekoho kto v nej žije.

DUOLINGO

Appka, ktorá ti hravým spôsobom pomôže s výukov cudzích jazykov. Prostredníctvom vytvoreného konta sa ti otvorí ponuka s množstvom jazykov, ktoré sa učíš od samotných základov až po nadobudnuté úrovne s rôznou slovnou zásobou. Úlohy pozostávajú z otázok, počúvania, či písania textov za ktoré buď strácaš, alebo dostávaš body v podobe úspechu. Aplikácia je dostupná zadarmo bez množstva vyskakovacích reklám a často si s ňou spríjemňujem hodiny čakačiek na letisku.


⇒ ČÍTAJ ĎALEJ: DOVOLENKA NA KUBE: ČO TREBA PRED CESTOU VEDIEŤ A NA ČO SI DÁVAŤ POZOR? ⇐

ČÍTAJ ĎALEJ: PERU – CESTA NA MACHU PICCHU ⇐

ČÍTAJ ĎALEJ: KOMPLETNÝ NÁVOD AKO CESTOVAŤ PO PERU ⇐


Ak sa ti článok páčil, budem veľmi rada ak ho posunieš ďalej. O svoje cestovateľské zážitky sa môžeš podeliť v podobe komentára! Ak si chceš prečítať články medzi prvými a cestovať spolu so mnou klikaj SEM. 

 • Najčítanejšie blogy
 • Zostaňme v spojení na INSTAGRAME
 • Zľavy na wellness pobyty
 • Leave a Comment

  Name*
  Email*
  Website

                 
  Mohlo by ťa zaujímať