Prečo je podľa mňa Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy? Tu je 5 dôvodov
Nekonečné vinice, kávičkárska kultúra, umenie, história a Veni, Vidi, Amavi... Míňam...

Nekonečné vinice, kávičkárska kultúra, umenie, história a Veni, Vidi, Amavi… Míňam kilometre po stopách sladkého, bezstarostného života, ktorý je tak nákazlivý a priznávam, som v tom až po uši. Láska k Taliansku už tak nejako ku mne patrí. Prečo je ale podľa mňa Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy? Prečítaj si týchto 5 dôvodov a zaľúb sa do tohto kúta sveta aj ty.

Prečo je Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy? Tu je 5 dôvodov

Taliansky spôsob života

Taliansko navštevujem už nejeden rok a z ochutnávky romantickej, na pohľad bezstarostnej a miestami ukričanej kultúry sa časom stala tradícia. Taliani sú Taliani a aj keď sú občas príliš hlasní, ich životný štýl sa mi proste páči. Šálka kávy, zdravá siesta, šťastie, ktoré je pre nich dôležité, dlhé posedenia a všetko je tak ako má byť. V uponáhlanom svete práca ide bokom a na prvom mieste je vždy rodina, na druhom priatelia. Život tu plynie pomalším a menej materiálnym tempom, kedy si každý nájde čas na malé – veľké radosti a žiť sladký život po taliansky.

Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy a cestoviny, víno, zmrzlina

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok a kľúčom ku každému srdcu je jedlo. Aj keď mi talianska kuchyňa nepadla hneď do oka, o to viac som si ju časom obľúbila. Malé domáce reštaurácie, ktoré stoja za každý hriech, pizza, cestoviny a za mňa veľké áno pre všetky druhy antipasti (predjedlá). Na tom správnom mieste vášen pretavená do jedla sála takmer z každého taniera, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je pohár vína. Dezert prichádza na koniec a okrem krémového tiramisu, pre ktoré by som „zabíjala“ je tu veľa veľa zmrzliny.

Talianska kuchyňa

Poetika, vášeň a inšpirácia

Shakespeare, Munthe a veľa ďalších klasikov našlo inšpiráciu práve tu. (Nie na tomto blogu, ale v Taliansku.) Ja sama veľký klasik síce nie som, ale počas prechádzok či už mestom, alebo vidiekom sa mi tá talianska atmosféra neprestáva pliesť pod nohy. Pri pohľade na stenu lásky a balkón vo Verone si predstavujem príbeh Rómea a Júlie. Počas motania sa pomedzi kanály Benátok rozmýšľam nad tým aké to asi bolo, keď po uliciach behali aristokrati v maskách a v gondálách sa plavili urodzené dámy. Som až moc domýšlavá? Možno 🙂

Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy

Toskánske slnko a agroturizmus

Toskánsko je kapitola sama o sebe a čarovná atmosféra tejto oblasti predstavuje akýsi únik od každodenných starostí. Agroturizmus v podobe domácich usadlostí, či fariem obklopených vinicami, olivovými hájmi a sem tam aj pasúcim sa dobytkom ďaleko od rušných miest je plný autentických momentov. Dodáva pocit iného sveta, kde sa obraz bezstarosného sladkého života ovláda na jednotku a zdravá siesta sa začína na žačiatku a končí na konci dňa. Nikto sa nikam neponáhľa a tú pravú taliansku pohodu tu cítiť ešte viac ako v rušných mestách. Veď keď nejde o život, nejde vlastne o nič.

Toskánsko - agroturizmus v Taliansku

Taliansko jedna z najkrajších krajín Európy a niekoľko tisíc rokov histórie

Kostoly, baziliky, múzeá, mestské časti a niekoľko tisíc rokov histórie, ktoré sa nesú v múroch nejedného mesta. Taliansko má za sebou dlhú histórie, pričom jej pozostatky sú nezameniteľnou súčasťou tejto krajiny.

Ak sa ti článok páčil, veľmi ma poteší, ak sa s ním s ostatnými podelíš jeho zdieľaním. Budem však rada každému tvojmu „lajku“, či hodnoteniu. Pre viac fotiek a každodenných príbehov z ciest sleduj FB, alebo IG. Máš aj ty nejaké zážitky, alebo skúsenosti, ktoré by v článku nemali chýbať? Podeľ sa o nich v podobe komentu.

Leave a Comment

Name*
Email*
Website

               
Mohlo by ťa zaujímať