Sexturizmus a ladyboys na Filipínach – ženy uväznené v mužskom tele
Prechádzam sa po uliciach Filipín a vo víre miest míňam...

Prechádzam sa po uliciach Filipín a vo víre miest míňam dlhé nohy, lesklé a upravené vlasy. Míňam „ženy“, o ktorých až na druhý pohľad zistím, že sú v skutočnosti mužským pohlavým. Ladyboys na Filipínach často podstupujú extrémne opatrenia, aby skryli svoje mužské rysy a pôsobili čo najviac žensky a pre každého muža charizmaticky.

Podstupujú liečebné postupy, nosia make-up, ženské oblečenie, zabávajú sa v baroch a vždy si rady poklebetia. Napriek silnej viere a kresťanskému obyvateľstvu Filipín, sú „ženy uväznené v mužskom tele“ úplne normálnou súčasťou miestnej spoločnosti.

Sexturizmus a ladyboys na Filipínach - ženy uväznené v mužskom tele

Ladyboys na Filipínach známe aj ako „bakla, či bayut…“

Viera v oddelenia ducha od tela a tri hlavné pohlavia (muž, žena a niečo medzi tým) sú pevne zakorenenou súčasťou miestneho národa. V minulosti na Filipínach tretie pohlavie zastupovalo dôležité miesto v rebríčku spoločnosti. Zastupovalo pozíciu šamonov, komunitných lídrov a v niektorých oblastiach je preferované dodnes. Aj napriek silným väzbám na náboženstvo a historickej snahe Španielov, je homosexualita na Filipínach bežnou súčasťou života. Páriky sa ruka v ruke prechádzajú po uliciach a nikoho nezaujíma, akého sú pohlavia. Transgender ženy, alebo inak ladyboys, na Filipínach vedia perfektne po anglicky a o svojej orientácii hovoria bez akýchkoľvek tabu. Sú podporené spoločnosťou, miestnymi rodinami a v určitej miere aj cestovným ruchom.  Veď ako sa hovorí: „iný kraj, iný mrav“.


? Prečítaj si zaujímavosti o Filipínach, ktoré ma prekvapili počas cesty. ?


Sexturizmus a ladyboys na Filipínach
Zdroj: „MYLADYBOYGIRLFRIEND“ Možno sa to nezdá, ale všetky 3 sú „ženy v mužskom tele“

Postupom rokov sexturizmus na Filipínach nabral na intenzite a stáva sa z neho tak ako v iných častiach juhovýchodnej Ázie čoraz väčší boom. Často vidím starších mužov, ako si s radosťou klebetia s mladou Filipínčankou. V baroch, v reštauráciách, v obchodoch… Mnoho prichádzajúcich turistov si platí za spoločnosť a prostitúcia prekvitá. Rajom červených svetiel a ladyboys na FIlipínach, ktoré sa s výhliadkou lepšej budúcnosti snažia ohúriť zahraničných návštevníkov je hlavné mesto Manila a ostrov Palawan.

Sexturizmus a Ladyboys na Filipínach - ženy uväznené v mužskom tele
Zdroj: „M G MARTIN/PHILIPPINES LIFESTYLE“

V hlavnej úlohe – zahraničný turista

Prechádzam sa po miestnych trhoch v Manile a občas mám pocit, že som okrem množstva čínskeho tovaru hádam jediný zahraničný návštevník. Prehrabávam sa všemožným tovarom a bez pocitu, že pôsobím vyzývavo, z nejedného stánku počujem pokriky „so hot“, či „sexi lady“. Počujem ich od mužov a rovnako od žien, ktoré mi spontánne a bez akejkoľvek servítky ponúkajú rôzne návrhy. Snažím sa každého nevnímať a pozerať sa rovno pred seba. Snažím sa skryť, že mi je to všetko nepríjemné a prejsť dlhou ulicou bez povšimnutia.


Pozri si môj prvý vlog z čínskej štvrti „Binondo“, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Filipín. TU


Filipíny - najtolerentnejšia krajina s najvyšším počtom násilia
Zdroj: „MYLADYBOYGIRLFRIEND“

Na Filipínach cudzinec znamená bohatstvo a vstupenku pre lepší život. Ženy si často preto hľadajú zahraničných partnerov a vzhľadom k ich liberálnosti na pohlaví veľakrát nezáleží.

Filipíny – najtolerentnejšia krajina s najvyšším počtom násilia

Filipíny sú vo svetovom meradle jedna z najtolerantnejších krajín tretieho pohlavia. Patria však taktiež medzi krajiny, ktoré majú najvyšší počet prípadov násilníckeho správania spáchaného na „trans“ komunite. LGBT ľudia, medzi ktorých patria aj ladyboys na Filipínach majú aj napriek všeobecnej tolerantnosti miestnej spoločnosti práva z časti obmedzené. Ich ochrana a uznanie nie je právne zakotvené a cirkev hlása, že neuznáva manželstvá rovnakého pohlavia.

Ladyboys na Filipínach - ženy uväznené v mužskom tele
Zdroj: „NOEL CELIS/GETTY IMAGES“ Jennifer Laude, ktorá bola zaškrtená americkým námorníkom, keď zistil, že je transgender.

Nie, tento článok neslúži na kritizovanie a neznamená, že Filipínčania sú zlí ľudia. Tak ako sú v iných krajinách problémom drogy, na Filipínach sú bežnou záležitosťou transgender ženy. Všetci sú s tým v pohode a ja nesúdim. Kultúra Filipín sa však na prvý pohľad môže zdať skazená, no z časti je len výsledkom dopytu a ponuky.

PS: Všetky fotky mám z internetu, aj keď bolo veľmi ťažké nájsť niečo zverejniteľné. Ak máš nejaké fotky, ktoré by som do článku mohla doplniť, kľudne mi ich pošli.

Zľavy na wellness pobyty

Ak sa ti článok páčil, veľmi ma poteší, ak sa s ním s ostatnými podelíš jeho zdieľaním. Budem však rada každému tvojmu „lajku“, či hodnoteniu. Pre viac fotiek a každodenných príbehov z ciest sleduj FB, alebo IG. Máš aj ty nejaké zážitky, alebo skúsenosti, ktoré by v článku nemali chýbať? Podeľ sa o nich v podobe komentu.

Leave a Comment

Name*
Email*
Website

               
Mohlo by ťa zaujímať