Destinácie
Kam sa chceš vybrať? Poznáš príbeh o Európe, dcére kráľa,...

Kam sa chceš vybrať?

Cestovateľský blog Here Is Nika - destinácie - Európa

Poznáš príbeh o Európe, dcére kráľa, ktorá sa zaľúbila do boha Zeusa? Príbeh, z ktorého vzniklo pomenovanie pre druhý najmenší svetadiel? Svetadiel, ktorý tvoria rieky, nížiny, pohoria, ostrovy, poloostrovy, súostrovia… a jedinečné miesta. Prejdi sa so mnou po najstaršom trhu sveta v Turecku. Po mýtických Aténach, v ktorých žije okolo 40% všetkých Grékov. Po Ženeve – najdrahšom meste, ktoré je drahé aj pre samotných Švajčiarov. Alebo chceš zažiť Nórsko, ktoré je najšťastnejšou krajinou sveta?

 

Cestovateľský blog Here Is Nika - destinácie - Ázia

 

Zaži so mnou cestovanie po Ázii, ktorá sa tiahne od chladných, polárných oblastí až po exotické dažďové pralesy.  Vyber sa do najväčšieho kontinentu sveta, ktorý je obrazom prírodných krás, protikladov, jedinečných chutí a  zaujímavostí.  Vieš o tom, že v Ázii sa môžeš prejsť po siričitej pláži Mŕtveho mora, ktoré je v skutočnosti najslanším jazerom sveta? Že na Filipínach sú miestnou pochúťkou červy „tamilok“, alebo že na Srí Lanke môžeš vidieť stáda voľne žijúcich slonov?

Cestovateľský blog Here Is Nika - destinácie - Blízky Východ

 

Vôňa orientálneho korenia, rušné trhy, rozprávková architektúra, alebo krajiny plné chutí?   Nahliadni so mnou do Orientu – Blízkeho východu, ktorý je plný náboženských významov a pevne zakotvených kultúr miestnych národov. Spoznaj najrýchlejšie rastúce mesto sveta – Dubaj, v ktorom je možno všetko. Všetko je iba otázkou peňazí. Vyber sa v Izraeli po stopách Ježiša, alebo prejdi v Abu Dhabi cez dvere miesta, ktoré v sebe odráža svetlo, tieň a kultúrne poklady sveta.

 

Cestovateľský blog Here Is Nika - destinácie - Južná Amerika

 

Dedinky ukryté vysoko v horách, dva zo siedmich divov sveta, indiánska kultúra, obrovské pohoria a to je stále iba zlomok toho čo ponúka – Južná Amerika. Tam, kde čas plynie pomalšou rýchlosťou a dobrodružné krajiny sa pýšia s dychberúcou prírodou. Chceš vedieť, aké farby ukrýva dúhová hora „Vinicunca“ v Peru? Či ako sa dá pešo vyšľapať na Machu Picchu?  Objav chuť kokového čaju a cestuj so mnou po stopách dobrodružstiev, príbehov a miestami aj adrenalínu.

 

Cestovateľský blog Here Is Nika - cestovanie po svete - Karibik

 

Juhovýchodne od USA, východne od Strednej Ameriky až po Atlantický oceán. Presne tam vykúka spod hladiny vody stovka ostrovov. Karibských ostrovov, ktoré ukrývajú azúrové more, pláže, tajomný podmorský svet a opojné rytmy Karibiku. Sprav si ochutnávku rumu, ktorý tu má pevné korene, spoznaj tajomstvo kubánskych cigár a vydaj sa so mnou po stopách Karibiku.